BELVINI.DE - Виното спонзор од Дрезден

Сето тоа започна во 2001 година како приватна, во контекст на BELVINI креаторите денешниот 'ртат на идејата за дегустација на вино во еден слеп. Брзо, целосно шишиња завиткани во алуминиумска фолија и uncork - без етикета, не реномираните винари име, не се споменува сорти, жетви, итн не треба да се манипулира со вкус искуство, а резултатите беа неверојатни.! На Мерло-љубители на измислен пример, на Malbec за себе - Каберне алкохоличари ентузијастички одеднаш малку киселина врежана италијански ризлинг пријатели беа во португалски автохтони вкусни капки, итн .. Згора на тоа, дојде возбудлив фактор, не знаејќи колку тоа ќе ги чини и што марка е виното сега.

Овој генијален концепт беше тогаш реагираше во првите BELVINI продавница сектор во 2003 година. Во неделникот, слепи датуми се 'вкуси вината не е веќе само од BELVINI тим, но од страна на клиентот. Да се ​​дефинираат одредени вина веќе докажано 5-точка систем беше спроведен. Ова им овозможува на клиент точно (со децимална поени) да се оцени на вино и да ја доведе до Забелешки форма. А статистички утврдени сега повеќе од 30.000 дегустација резултати и неделно за дами и господа - секој одделно - победник. Ова вино доаѓа во следната недела против избор на други вина, со цел да се задржи, па дури и подобро вино да се направи простор. Откако добиени, виното добива една круна. До 5 пати на вино може да победи по ред - со 5 BELVINI круни тој го достигна Verkosterzenit и беше вкусил од околу 450 луѓе.

BELViNi 2011: Интернетот бум во последните години се промени се '. Од 2007 година, ние не сме со трговијата на мало бизнис повеќе. Се фокусираме само на превозот трговија. Но, на слепите датуми оди на живот, но во затворено коло на готвење клуб. Таму ние вкус, со многу радост и забава со околу 25 луѓе од сите бои. Дознајте повеќе за нашите многу вино тури околу светот во кој што се додавање на нови вина за вас. Нови идеи 'ртат постојано и таа продолжува да биде многу возбудливо за нас - ние би се надеваат дека ќе бидат во можност да даде за вас љубителите на вино малку на ентузијазмот што го гледаме секој ден во контакт со вино, винарски визби и винарите.

Прочитај повеќе ...

Tignanello Antinori 2006
Климатските
А многу врнежлив и студен есенски и исклучително студена зима со многу врнежи доведе до подоцнежниот развој на листовите отколку во последните неколку години. Дождот во текот на цветни сезона, но нема повредени растот на грозјето. Во втората половина на јули достигна многу високи температури, додека во август температурите се намали повторно, со чести поројните дождови. Во септември и октомври, деновите беа топло, ноќите се свежи, наместо на температурни флуктуации, кои се охрабруваат грозјето зрее совршено. Ова многу добри климатски услови се фаворизира на читање многу, кој беше завршен во првата недела од октомври за Sangiovese и Каберне во секунда. Резултатот беше многу добри, како во квантитет и над сите во квалитетот на грозјето што лежеше на самиот највисоко ниво.

На производство на вино
Стабилен и позитивна клима за време на Гроздобер ни дарувал со апсолутна врвен квалитет, кои потоа се избрани со големо внимание, повторно, така што само грозје во совршена состојба стигна и до нашето подрумот. Како и во претходните години, посебна грижа се пласира на ферментација и екстракција фази, како што се редовно вршат на delestage и составување да се добие најдобар резултати за боја, вкус и танини. Ферментација беше спроведена за сите три сорти грозје, со просечна температура од 27 ° C и максимална температура од 31 ° C до колку вкусови и типична својства за да се зачува на грозјето. Од почетокот на голема сложеност и мора пред се широк спектар на вкусови, мириси и елеганција, особено кога покажува Sangiovese, кои веднаш може да се замисли на потенцијалот на голема берба. На крајот на алкохолна ферментација, виното беа ставени во нови дабови буриња каде малолактичната ферментација (малолактичната ферментација) на крајот на годината се одржа. Асамблаж се одржа и завршниот Cuvee (мешавина) повторно беше исполнет во дабови буриња каде што најзаслужен за 12 месеци. На крајот од денот на доспевање на секој барел беше вкусил еднаш, пред вина се истури во шише да уште 12 месеци во подрумите на Tenuta Tignanello зрели и да насочите во шишето.


На виното
На Tignanello 2006 има интензивна рубин црвена боја со ноти на зрела боровинка овошје и зачини, многу балансирана и богата со вкус и елегантен и сложени. Тоа е многу моќен вино, но сепак богата со финес и пријатен за пиење. Брза пошта букетот се долготрајни и со навестување на чоколадо и Тасев биле. Нејзините танини се меки и добро заоблени, со избалансиран киселост за да се обезбеди вино многу долг живот.

Алкохол: 13,5 вол; сорти грозје: 85% Sangiovese, 10% Кабернет Совињон, 5% Кабернет франк

Zarskaya руски премија водка

На Водка Zarskaya е уникатен и исклучително пијалок со висока парична казна, меки вкус. Ова вотка првично беше развиена исклучиво за шефови на држави и вашите гости и беше горен индекс.

Неодамна, Herstellter Западот и целата руска нација, се отвори. Оваа премија вотка е сега не само државници и гости на руската влада.

Чашите за масите на рускиот цар е направен од чисто злато. Таа беше за легендата која ја дава вотка пие од златна значка и подмладителен својства. Понекогаш златна чаша беше исполнет до гребенот и предаден командата на цар Boyar. Ова беше посебна чест на цар. На Boyar или високи гости од странство, кои мораа да бидат така чест, а потоа целосно празна чаша во една голтка. Целта беше да се задржи на земјата под нивните нозе.


Belvini.de вина презентирани од страна на христијанските Audigier Ед Харди

Познатиот моден дизајнер Кристијан Audigier е добро познат во Франција. Така е, се разбира вино во крвта. Па тоа беше по години на планирање, страсната желба за пазарот на сопствената вина сега. Апсолутно не успеа во овој случај на дизајнот на шишето. Ова не само што го убеди надвор, но содржината може да се види и вкуси. Со пријателски вино од Лангедок, тој го создал овој уникатен линија кои се многу барани не само Ед Харди фанови и колекционери, но дури и меѓу љубителите на вино. Вината претставуваат линија на прекрасно успешна и комплетна südfanzösischen вина со одреден шарм и чудат карактер.


Вината може да се најде тука ...


Belvini.de претставува 1998 во Круг Клос ду Mesnil - исклучок


Постојат места кои имаат речиси магична аура - аура што е толку undwiederstehlich дека потребно е само да го изговара нејзиното име да се евоцираат нејзиниот легенда. Една легенда што ги инспирира нашата имагинација и плени нашите сетила. Клос ду Mesnil-сур-Öger, еден од најпрестижните Шампан-расте места на познатиот Côtes-des-Blancs.

Дали градителите на овие ѕидови може да се замисли на природниот потенцијал на ова лозје и нежно наведнат југ со кои се соочува позиција, како што ставија плакета со годината 1698? Без разлика дали тие vorrausahen и кои ја формираат заштитен ѕид и зградата подоцна што се појавија заедно идеална микроклима за одгледување на грозје Шардоне беа благородна? Без разлика дали тие добро може да се замисли дека името Клос ду Mesnil Шампањ, векови подоцна, далеку повеќе од тоа ќе стане легенда?

Ова лозје, Анри и Реми Круг пресели воодушевен кога таа го посети за прв пат. Тие беа на вино кое успева во оваа парцела, па шармираше дека таа одлучи да му оддадат почит на својата специфичност со користење на претходно непроменлива правило, семејството скрши стомната. Од 1843 година, сите Круг кампањи збирови беше. Од друга страна е Круг Клос ду Mesnil е првиот од еден волумен, еден различни и една, историски заговор - уникатен производ, дури и во стомна-кампањи итн.

Круг Клос ду Mesnil 1998

Прочитај повеќе ...

Вино на компјутер

За оние кои не знаат .. Постојат сега дури и вино од USB порта. ;-)

Повеќе статии
Аурелио Montes праќа поздрави до вас и нас од Чиле
Новодојдени 2004 Пио Чезаре Barolo
Ardbeg Blasda новиот дом на виски од Ardbeg
Новодојдени Анџело Gaja Rossj-бас Гаја и Реј и
Шато Belingard "Бог на сонцето и војна"
Weingut Wittmann ~ најдобар германски Bioweingut
Ватска Arboleda Достапни приклучоци Најдобар производител на вино во нови Чиле во BELVINI.DE
Врв на Пфалц вино ~ Hensel
Domaine De La Poussie
Домејн Bailly-Reverdy
Muscadet де Sevre Métaireau ~ Луј et Мејн Sur Лие
Само што пристигнале Montes Алфа М 2005 95P
Montes Херув - најдобар Роуз
Домејн Шатлен
Само што пристигнале од Лоара Шато де Monfort
Domaines Шлумбергер во ново Belvini.de
Belvini.de, Vinum вино шоу и сè за злато Ризлинг 2008
Weingut Wittman најдобрите Bioweingut Германија
Ферари spumante сега нови да Belvini
Една година од Tenuta Tignanello
Montes Алфа "М"
Во декември сите Ернест и Хулио Гало вина во поединечни дрвени гајба
Барон Филип де Ротшилд Интервју ~
Прес порака Bernkasteler прстен - на Ризлинг винарии
Најдобар млад произведувач на вино во Германија тоа е
Виното доаѓа од Саксонија во 2007 година кралицата
Мигел Торес Торес презентирани Salmos
Виртуелна патување на Колумбија Crest Винарија
Virginie Taittinger посети BELVINI.DE
Bodegas Alion
Винарница Avelino Вегас
Црна Шише виски мешавина
Биргит Eichinger ~ убавина од Камп
Bidoli ѕвездата во подем од Фриули
Beringer САД
Bergsig имот во Јужна Африка
Бартон и Gustier
Опус Еден 2004
Tenuta Tignanello Solaia 2004
Barone Cornacchia
Badia на Coltibuono
Azienda Lisini Росо и Brunello Montalcino, на
Анџело Gaja - ѕвезда на Пиемонт
Шампањ Veuve Clicquot
Moet & Chandon
Круг шампањ
Шампањ Дом Pérignon
Продажбата на германски вино продолжува да се зголемува
нефилтрирани вина
Винарски регион на Тичино во Швајцарија
Документи и terroir на шампањско
Лозата Tauberschwarz
На работа на сомелиер
Саксонските Траминер
Rieslings од Пфалц
Хангар 7 - Икар во Салцбург
Локација Jessener Gorrenberg
Големи централи во 2006 година
Егон Милер Scharzhof
CHABLIS 2005
Германски вино во дабови буриња смисла?
BELVINI.DE информирани Jungwinzerin ~ Барбара Рот
Националниот вино конкуренција на Саксонија 2007
Специјални изложба на вино и исто риболов
PENFOLDS во видео интервју
Azienda Агрикола Tre Monti
Azienda Агрикола Fiegl
Azienda Агрикола Барбиери Acetai
Arniston Залив од Јужна Африка
Antinori Tenuta Peppoli
Antinori Guado Ал Tasso
Angostura Рум
Amistani Guarda
Alianca од Португалија
Алфред Schladerer - Дневна традиција
Алдо Conterno господар на вино Пиемонт уметност
Agapito Рико
Топ винарите Abadia Retuerta
Abadia де Арагон
BELVINI.DE базирани трговска куќа во Бордо
Жетвата започна во Саксонија
Камен поставен во 2005 и 2005 година од една-оф ѕвезда винарите Маркус Шнајдер
Weingut Wittmann
Ново од винарската визба на BELVINI.DE ~ Zehnthof франци
Нови за Belvini.de ~ Јан Улрих имот во Саксонија
Нови за BELVINI.DE ~ Weinmanufaktur Untertürkheim од Виртемберг
Нови за BELVINI.DE ~ Sage Хавана уметник
Нови на вино соработка во BELVINI.DE ~ Jechtingen Kaiserstuhl
Нови во Meissen во Саксонија BELVINI.DE ~ Winzergenossenschaft
Нови за BELVINI.DE ~ Winzergenosschenschaft Uhlbach
Нови за BELVINI.DE ~ Zonnebloem Јужна Африка
Од 2007 година гроздобер почна
BELVINI.DE ~ Овозможено подароци каталог за корпоративни клиенти
Европската Интернет печат потврдува BELVINI.DE
Нови за BELVINI.DE Достапни приклучоци на вински регион во Западна Австралија Австралија
Нови за BELVINI.DE Достапни приклучоци на вински регион во Австралија Јужна Австралија
Нови на вински регион BELVINI.DE ~ Нов Јужен Велс, Австралија
Нови на вински регион на Сан Хуан BELVINI.DE Достапни приклучоци во Аргентина
Нови на вински регион BELVINI.DE Салта во Аргентина ~
Нови на вински регион на Рио Негро BELVINI.DE ~ долина во Аргентина
Нови за BELVINI.DE ~ вински регион
Претстојните настани во BELVINI.DE ~ d'Arenberg
Нови за BELVINI.DE Достапни приклучоци на нови вина од винарската визба Црна
Нови за BELVINI.DE Росо и Бјанко ~ Fragolino
Нови за BELVINI.DE ~ Текила есперанто, Духот на годината
Нови за BELVINI.DE ~ Текила Аха од Гвадалахара, Мексико
Нови во Ел Olvido Текила BELVINI.DE ~ 1921
Нови за BELVINI.DE ~ Текила Casa Нобл
Секогаш посебна Гранд Marnier Cuvee du Centenaire
Нови за BELVINI.DE ~ Tobermory Слободна слад скоч
Нови за BELVINI.DE Bunnahabhain Islay Слободна слад скоч виски ~
Нови за BELVINI.DE ~ Hine cognacs, жетви
Крстоносците презентирани Dreiling aquavit
Нов подарок пакување за Никола Feuillatte
BELVINI.DE корпоративни подароци за Божиќ
Montgras од Чиле во Њу BELVINI.DE
Нови за Palmes d'Or Шампањ BELVINI.DE ~
Нови за BELVINI.DE ~ Текила направен од 100% сини Weberagave
Plantagenet нови BELVINI.DE
Срцето вина од Австралија
Ѕвездата на Австралија: Френк Mitolo
MC Вилијамс ѕвезда во Австралија
Бен Glaetzer во BELVINI.DE
Нови во винарница Colome BELVINI.DE ~
Нови за BELVINI.DE ~ винарница Сан Telmo од Аргентина
Нови за BELVINI.DE ~ finca Flichmann од Аргентина
BELVINI.DE во Vinexpo 2007
Информации од Weingut Јохан тенџере во австриската империја
Нови награди под Stellenzicht Top100
Гало Sonoma Каунти Шардоне победивме!
JOSEPH ~ Вернер Рош Рош претставува три Rieslings
Риоха ~ уметност етикета
Винско Goldriesling јадење надвор
Нови за BELVINI.DE ~ Casa Vinicola Calatrasi
Нови за BELVINI.DE ~ Telmo Родригез
Нови за BELVINI.DE винарница Callia со Osaado
НОВИ Belvini испраќање на вино во Шведска
Нови за BELVINI.DE Волкот Blass
Cono Sur нови BELVINI.DE
Bodegas Salentein нови BELVINI.DE
Нови за Belvini.de Marchesi ди Barolo
Саксонија пожарот на славата: на Goldriesling
Montes Malbec бербата од 2005 година само што пристигнале Kaiken
BELVINI.DE добиваат награди за Риоха вина
Град штета во Европа
Knoff-Hoff: Како плута од шише?
Cordero ди Монтеѕемоло Достапни приклучоци во видео интервју
Климатските промени го прави за чудни насади во Германија.
Грчки вино во брза лента?
Јапонски капеме во вино
Весник сомелиер препорачува BELVINI.DE
Нов Црвениот освојување на лозови насади
Повеќе скапи вина вкус подобро навистина?
Нови пластични тапи модел
Belvini.de презентирани Fichimori
Ротшилд ~ нови етикети
2007 година гроздобер година?
Јозеф Rosch вкуси со нас своето спонтано ферментирани бели вина
Шампањ Taittinger Les Folie де ла Marquetterie
Firriato 'QUATER "- Раѓањето на автохтони вино на првиот" quad'
Bodegas музеј 2003 само што пристигнале
Beringer Zinfandel со нов изглед
Montes Алфа летање со Луфтханза, на светот
Јулиј БОЛНИЦА вина
МАНАСТИР Pforta ~ голема вина од Заале Unstrut
TAITTINGER CHAMPAGNE презентирани од страна на ...
Лозарството во Саксонија
Ново вино Видео: Bersano од Пиемонт во интервјуто
Замокот Proschwitz - Scheurebe Кабинетот
нови превозот зони
Секој сака MARKUS SCHNEIDER ~ ПОТЕКЛО вина, М, црниот печат ...
2004er вкуси Antinori Tignanello
Подлец преглед: BELVINI.DE започна вино видео
Од каде доаѓа пенливо вино данок?
Торес победи меѓународна награда
Принцот Чарлс направен во 2004 година Мутон етикета
Спонзорство на добротворната организација гала Ноел '06
Колумбија Crest вина од државата Вашингтон во САД
Прагер Винарија вина од Wachau во Австрија
Weingut Kracher вина од езеро Neusiedl во Австрија
Halbturn вина од езеро Neusiedl во Австрија
Жан Леон вина од регионот на Каталонија во Шпанија
Ервин Sabathi вина од јужниот дел на Штаерска во Австрија
Bodegas Вега Сицилија вина од регионот Риоха во Шпанија
Мигел Торес вина од регионот на Каталонија во Шпанија
Tibor Гал вина од регионот на Егер во Унгарија
Oremus Tokaji вина од регионот во Унгарија
Шато Ste. Мишел вина од државата Вашингтон во САД
Juris лозје вина од езеро Neusiedl во Австрија
Џон Камп долина вино од чаша во Австрија
Вина од винарската визба Bründlmayer Камп во Австрија
Валтер Glatzer вина од Carnuntum во Австрија
Vignobles Brunier вина од Рона во Франција
М Chapoutier вина од Рона во Франција
Шато Рикард Ел вина од Лангедок во Франција
Шато Minuty вина од Прованс во Франција
Шато Coulerette вина од Прованс во Франција
Пол Mette ракии од Алзас во Франција
Гај Saget вина на Лоара во Франција
Барон Филип де Ротшилд вина од јужниот дел на Франција
Шато де Sancerre вина од на Лоара во Франција
Мишел Laroche вина од Лангедок во јужна Франција
Жерар Бертран вина од Лангедок во Франција
Барон "Arques вина од Лангедок во Франција
Terre дела Рока Грапа од Италија
Коњак Коњак Боуен од Коњак регион во Франција
Коњак ракија од Коњак регионот Chabasse во Франција
Trimbach вина од Алзас во Франција
Taittinger Шампањ од Франција во Champange
Мишел Laroche CHABLIS вина од Франција
Moison Луј Jadot вина од Бургундија во Франција
Шато Les Ormes шербет вина од Бордо во Франција
Шато Les От де Treytins вина од регионот Бордо во Франција
Шато Fougeres вина од Бордо во Франција
Шато Castera вина од регионот Бордо во Франција
Шато Coutet вина од регионот Бордо во Франција
Барон Филип де Ротшилд вина од Бордо, јужна Франција и Чиле
Шато де Pibarnon вина од Bandol во Франција
Vriesenhof лозови насади вина од Јужна Африка во Јужна Африка
Bodegas Maximo вина од Ла Манча во Шпанија
Bessa долина вина Pazadjik во Бугарија
Masi вина од Аргентина Tupungato
Винарница Noemia вина од Патагонија, Аргентина
Музејот вина од bodegas во Шпанија Cigales
Barón де Ley вина од Риоха, Шпанија
Bodegas Ел Meson Риоха вина во Шпанија
Bouchard Finlayson вина од Overberg во Јужна Африка
Lourensford имот вина од Јужна Африка во Јужна Африка
Монтирање Нелсон вина од Марлборо во Нов Зеланд
Вила Branca вина од Тоскана во Италија
Guicciardini Строци вина од Тоскана во Италија
Антико Podere Colle в.д. Lecci вино од Тоскана во Италија
Tenimento d'Alessandro вина од Тоскана во Италија
Poliziano вина од Тоскана во Италија
Sassicaia, Tenuta Сан Гвидо вино од Тоскана во Италија
Tenuta Sette Ponti вина од Тоскана во Италија
Teruzzi Puthod и вина од Тоскана во Италија
Nardi вина од Тоскана во Италија
Fattoria ди Rignana вина од Тоскана во Италија
Fattoria Montellori вина од Тоскана во Италија
Fattoria Petrolo вина од Тоскана во Италија
Fassati вина од Тоскана во Италија
Кастело дел Terriccio вина од Тоскана во Италија
Кампо ди Сасо вина од Тоскана во Италија
Biondi Санти - Поџо Salvi вина од Тоскана во Италија
Biondi Санти - Ил Greppo вина од Тоскана во Италија
Biondi Санти - Кастело ди Montepò вина од Тоскана во Италија
Azienda Ил Grillesino вина од Тоскана во Италија
Argiano вина од Тоскана во Италија
Tenuta Tignanello вино од Тоскана во Италија
Tenuta Pian деле Vigne вина од Тоскана во Италија
Tenuta Ла Braccesca вина од Тоскана во Италија
Tenuta Pèppoli вина од Тоскана во Италија
Antinori Marchese Antinori вина од Тоскана во Италија
Tenuta Badia на Passignano вина од Тоскана во Италија
Venegazzù вина од Венето во Италија
Antinori Кастело дела Сала вина од Umbria во Италија
Пивница Terlan вина од Алто Адидже во Италија
Арналдо Caprai вина од Umbria во Италија
Lamborghini вина од Umbria во Италија
Tenuta ди Salviano вина од Umbria во Италија
Boscaini вина од Венето во Италија
Sacchetto вина и пенливо вино од Венето во Италија
Rapitalá вина од Сицилија во Италија
Maurigi вина од Сицилија во Италија
Firriato вина од Сицилија во Италија
Карузо вина од Сицилија во Италија
Tenuta ди Capichera вина од Сардинија во Италија
Argiolas вина од Сардинија во Италија
Пивница дел Vermentino вина од Сардинија во Италија
Пивница ди Santadi вина од Сардинија во Италија
Меса Sardininen вина во Италија
Паоло Scavino вина од Пиемонт во Италија
На вина од Кампанија во Италија Terredora
Вила Bucci вински брендови од Италија
Fazi Battaglia вина од Марке во Италија
Ил Pollenza вина од Марке во Италија
Bersano вина од Пиемонт во Италија
Bricco dei Guazzi вина од Пиемонт во Италија
Cordero ди Монтеѕемоло вина од Пиемонт во Италија
Џакомо Болоња вина од Пиемонт во Италија
Крис Анте Александрија вина од Пиемонт во Италија
La Scolca вина од Пиемонт во Италија
Serego Алигиери вина од регионот Венето во Италија
Torre Rosazza вина од Фриули во Италија
Antinori вина од Тоскана во Италија, Чиле и Нов Зеланд
Masi Агрикола вина од Венето
Еугенио Collavini вина од Фриули во Италија
Рока dei Bottari и Colle Ал Монте во Абруцо во Италија
Tormaresca вина од Пуља во Италија
Bolla вина од Венето, Емилија Ромања и Сицилија во Италија
Gregorina вина од Емилија Ромања регион во Италија
Борго Magredo вина од Фриули во Италија
Опуштени вино
Замокот на Дракула - Prosecco - Marsecco
Барон Филип де Ротшилд Чиле
Мигел Торес Чиле
Сите вина на винарница Lurton
Penfolds Grange е најдобар вино Австралија
Montes вина
Penfolds Вината
Rosemount имот Вината
Хозе Мариа де Фонсека
Черчил Порт
Тејлор Порт
ВИНО Awards 2006 во Гранд Хотел Schloss Bensberg
Мајорка - земја со многу аспекти
Занаетчии, а не масовно производители
Региони презентирани Виртемберг | Германија
Рензо Masi винарија со страст
Винарница Lurton средини за да се
Сите вина од Buitenverwachting
Италија Lamborghini 2003 Torami DOC
Музејот Crianza 2001 наспроти. 2002
Kaiken! Montes вина во нови Belvini
Овозможено региони: Фриули / Италија
Плута наспроти пластични затворање
Најдобар винарските визби во Италија во 2005 година Firriato
Шпански вино во мода
Bodegas Piedemonte Винарската визба на месецот
Митот за Tignanello 2001
Belvini Битката-во-првата 2005
BelviniSpanischKulinarisch
Belvini изјавува на месец октомври
Taittinger - на крајот е близу ....
Зборувајќи Етикети
Мирот биде со вас! На Frauenkirche се отвора своите врати
Што значи овој треба да со жолчките
Вино списание Vinum наскоро на НТВ
BRN 2005 - Bunte Republik Neustadt
Ле Тур де Vinexpo 05
Преглед: Џон Belvini тенџере во Дрезден
Се враќа! Музејот Crianza 2001 година
Зошто сте mashing грозје со своите нозе?
Вашиот дегустација на вино во нашиот Дрезден Belvini
На слепо посебни
Кина треба повеќе вино
Оцет, наместо на шери
Германски вино се зголемува жедта
BELVINI вести во RSS наслови
Пиење на вино и престојуваат во тенок
Подобро вино отколку пиво
Јохан Topf посетете не сум направил во Австрија Belvini Дрезден
Belvini Фото конкуренцијата 2005
Дури и пред 9000 години на пиење на вино во Кина
Поевтини шампањско или пенливо вино
Belvini Велејќи на месецот
А секојдневно чаша вино, г-ѓа мозоци се вклопуваат
Вино од Саксонија и Дрезден сите бес
Нема повеќе расипано
Накосо и Mondovino два филма за вино
Ново вино во Belvini
Пати на бели вина и црвени вина на гроздобер 2004
Тажна вест Тибор Gál умрел
Вино во Дрезден
Легендарниот Belvini-Кале-пишам-карневалска вечер клуб
Belvini Николас Ноќен клуб
Ziegler овошје ракии вечер
Златна есен
Kuba2003 Отворање со Sandra Neuhaus
DeliGreece @ Belvini
Lezcano Lacalle Reserva 2000
на|аф|квадратни|ar|hy|А до Ш|ЕУ|биде|BG|за|zh-ДоН|zh-tw|hr|CS|како|nl|ет|TL|-fi|Пет|GL|Ка|де|Ел|HT|IW|Здраво|HU|е|ID|GA|тоа|Да|ko|лева|LT|мк|MS|МТ|Не|FA|pl|pt|ro|ru|с.р.|SK|SL|тоа|SW|sv|та|tr|Велика Британија|за|VI|cy|Ји|